Novinky

 • Najdete nás

Položili jsme základní kámen

Dne x a y jsme začali s výstavbou ospočinkového a zážitkového místa Louka smyslů.

Vybudování ODPOČINKOVÉHO A ZÁŽITKOVÉHO MÍSTA pro dětské návštěvníky a mladé rodiny se skládá z několika stanovišť:

Odpočinkové místo:

  1x masivní lavice pro posezení u ohně (velikost cca 180x 50 cm) možné opékání špekáčků, smyslový zážitek CHUŤ
  1 x stůl pro občerstvení se dvěma lavicemi (130 x 300 cm)

Aktivní prolézačka pro děti:

  dětská dřevěná hrací sestava (prolézačka pro děti 6-15 let s aktivními prvky, rozměry 6,5×7,5m)- 1xlezecí stěna, 2xsítě, 1xšplhací provaz, 1xprovazový žebřík, dopadová plocha
  1x Houpačka pro děti, vč. dopadové plochy (4,2x4m)
  1x Houpačka pro malé děti – zvířátko (1×0,3m)
  1x Klouzačka pro děti (3,4×1,10m)

ZÁŽITKOVÁ STANOVIŠTĚ

SLUCH: 1x Zemní telefon – pro telefonování bez elektrické energie – dvě kovová sluchátka spojená v zemi trubkou, tak aby bylo možné na vzdálenost asi 20 m „telefonovat“.
ČICH: 1x Strom vůní – dvě dřevěné desky spojené dohromady, uvnitř šuplíky s různým voňavým, materiálem, bylinky, vonné esence, návštěvník jednoduše vytáhne šuplík a přivoní a hádá co cítí. Výška 170 cm, šířka 110 cm, hloubka cca 30 cm, usazeno na kovové patce uchycené v terénu.
HMAT: 1x Obří Krakonošova ruka – dřevěná ruka ukrývá malá dvířka, ve kterých se schovávají různé materiály v různých texturách a tvarech (dřevo, kov, tkanina, plast,…), návštěvník může bez pomoci zraku, pouze po hmatu zkoušet poznávat materiály, tvary.., Ruka bude usazena na kovové patce, zapuštěné v terénu.
ZRAK: Optické klamy – na tomto stanovišti budou 3 dřevené tabule na dřeveném sloupku, uchycen na kovové patce, s různými optickými klamy a zároveň s vysvětlením, jak k jednotlivým iluzím dochází.
KRAKONOŠOVA ZAHRÁDKA ((rozměry cca 200x400cm)- záhon v terénu z původních kamenů, které jsou vysbírány z louky, osázen trvalkami – cca 10 druhů, které jsou typické pro krkonošskou flóru a jsou buď vzácné a nebo ohrožené, u záhonu bude osazena 1x dřevěná informační tabule s informacemi ke všem druhům a jejich ochraně.